در این مطلب از باتوگشت همراه ما باشید با سفری آموشی به طالقان . پر از انرژی و نشاط همراه با عزیزانی که با ماندگاری خاطراتشان در قاب باتوگشت این سفر را به یادماندنی کردند . باتوگشت مجری برگزاری انواع تور های آموزشی و سازمانی اینبار در سفری آموزشی به طالقان همراه شماست .

مختصری از طالقان

طالقان منطقه اي ييلاقي و زيبا بين کوه هاي البرز است که از بهم پيوستن چهار محله شهرک، گلينک، کولج و پردسر تشکيل شده است. طالقان مرکز شهرستان طالقان و در 120 کيلومتري شمال غربي تهران است.

سفری آموزشی به طالقان

اين شهر از زيباترين شهرهاي کشور و در ناحيه اي پر از جاذبه هاي طبيعي و تاريخي قرار گرفته است. اين شهرستان در ايام مختلفي از سال، گردشگران و توريست هاي بسياري را از سراسر ايران و جهان به خود جذب مي کند.

موقعیت جغرافیایی طالقان

طالقان از بخش هاي شهرستان ساوجبلاغ از توابع استان تهران است که در 120 کيلومتري شمال غربي تهران قرار دارد و از غرب کندوان، تا 40 کيلومتري شرق قزوين وسعت دارد. اين منطقه زيبا و ييلاقي بين کوه هاي البرز قرار دارد و از شرق به کرج ، از شمال به رامسر و تنکابن و الموت و از جنوب به هشتگرد و از غرب به قزوين مي رسد.

منطقه طالقان با وسعت 1300کيلومتر از 80 خانه روستايي تشکيل شده است که طول جغرافيايي آن 80 کيلومتر و عرض جغرافيايي آن 15 کيلومتر است. طول شرقي طالقان 50 دقيقه و عرض شمالي طالقان 36 درجه و 12 دقيقه مي باشد.

سفری آموزشی به طالقان

 حضور چشمه هاي متعدد، آبشارهاي خروشان، کوه هاي سربه فلک کشيده، يخچال هاي طبيعي و آثار مذهبي و تاريخي موجود در اين شهرستان زيبا، از مهم ترين دلايل اهميت آن در حوزه ي صنعت گردشگري است.

قلعه ای در طالقان

سفری آموزشی به طالقان

از آثار تاريخي زيبا در طالقان مي توان از آثار باقي مانده از قلعه هاي متعلق به زمان اسماعيليان نام برد که در زمان حسن صباح (رئيس اسماعيليان )براي مبارزه با حکومت سلجوقي ساخته شده بود . اين قلعه ها اهميت زيادي در زمان جنگ هاي داخلي داشته و اسماعيليان را براي رسيدن به اهدافشان کمک مي کرده است.

چشمه گراب

سفری آموزشی به طالقان

 

چشمه هاي دائمي و سفره آب زير زميني زيادي در طالقان وجود دارد که تعداد اين چشمه هاي دايمي 399 و چشمه هاي اصلي 57 دهنه مي باشد.
در شمال روستاي دهدر در جنوب قله ماسه چال چشمه آب گرم گراب وجود دارد که يکي از مهمترين چشمه هاي طالقان است .

 

سفری آموزشی به طالقان

 

آبشارهاي بي نظير طالقان زيبايي هاي زيادي به اين منطقه بخشيده است . منشا پيدايش اين آبشارها در طالقان بارندگي زياد در اين منطقه است که رودخانه هاي زيادي به وجود آورده است .طالقان با وجود آبشار هاي زيبايش يکي از مناطق پر بازديد گرديده است.

سفری آموزشی به طالقان

طالقان به علت داشتن قله هاي بلند همواره مورد توجه کوهنوردان بوده است. علت توجه کوهنوردان به طالقان به دليل هم مرز بودن کوه هاي طالقان با بلندترين رشته کوه هاي ايران يعني تخت سليمان است و دليل ديگر آن روستاي پراچان که يکي از روستاهاي است که از آن جا مي توان به عنوان مبدا صعود به تخت سليمان و علم کوه استفاده کرد.

نمونه ای از تور آموزشی طالقان باتوگشت برای شما تهیه شده

 

تور آموزشی صفا دشت

تور آموزشی ماسوله

همراه باتوگشت سفرهایتان را دلچسب کنید